سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تکنولوژی آموزشی

با سلام ... ورود شما را به وبلاگ تکنولوژی آموزشی خوش آمد میگویم امیدوارم که مطالب این وبلاگ مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد ....

 Page Cloaking چیست؟

 

Page Cloakingفنی است که با استفاده از آن صفحات وب را می توان به روش های متفاوت نمایش داد. از این فن معمولاً به دو دلیل استفاده می شود:

  1. 1-صاحبان وب سایت ها سورس کد صفحاتشان را برای موتور های جستجو بهینه سازی می کنند تا بتوانند در بین رقبا رتبه بهتری کسب کنند ولی آنها نمی خواهند رقبا از این کد ها با خبر شوند و شیوه آنها را استفاده کنند به همین دلیل از Page Cloaking استفاده می کنند تا از دسترسی رقبا به رمز و راز کار خود مانع شوند.

  2. 2-بعضی طراحان وب سایت متن هایی در صفحات خود قرار می دهند که سبب بهبود رتبه آن صفحات در نتایج جستجو می شوند و ترافیک بیشتری به سایت آنها روانه خواهد کرد ولی این متون لزوماً برای خواننده آن صفحات جالب نیستند بنابراین از این روش استفاده می کنند تا مانع از دیده شدن بعضی از محتویات یک صفحه توسط بازدید کنندگان شوند در حالیکه موتور های جستجو این نتایج را می بینند.

اما زمانیکه یک وب سایت از این روش در صفحات خود استفاده می کند مانع از این می شود که موتور های جستجو همان محتویاتی را ببینند که کاربر آن را می بینند. و اگر موتور جستجو نتواند این وظیفه را بدرستی انجام دهد اعتماد بازدید کنندگان خود را از دست خواهد داد بنابراین در صورتی که موتور های جستجو متوجه شوند شما از چنین روش هایی یا همان Page Cloaking در صفحات وب سایت خود استفاده کرده اید ممکن است وب سایت شما را از لیست خود حذف کنند. بنابراین هیچگاه به استفاده از چنین روش هایی فکر نکنید چون ممکن است همه زحمات شما را یک شبه بر باد دهد.


[ دوشنبه 92/9/18 ] [ 10:53 صبح ] [ مریم زارع احتشامی ]

[ نظر ]